pkpirr.eu

Ziomek 04.03.2021

Le Mans 24 Hours - najważniejsze informacje dla początkującego kierowcy

Polecane: Wino sklep online

24-godzinny Le Mans zawsze kojarzył się z prestiżem i konkurencją, na którą z fascynacją patrzą kibice, producenci i zawodnicy. Dziś ta fascynacja przekłada się na rzeczywistość u zarania XXI wieku. Niestety, ten dzień to wciąż impreza, w której garstka doświadczonych kierowców zajmuje pierwsze miejsce, a średni wiek zawodników z czasem rośnie. Dlatego konieczne jest skorzystanie z usług doświadczonego kierowcy podczas przygotowań do tego ważnego wydarzenia.

24-godzinny Le Mans

Najważniejsze informacje dla Ciebie, początkującego kierowcy, powinny być jasne i powtarzalne - niezwykle łatwo jest uszkodzić lakier na torze wyścigowym i uszkodzić samochód w garażu.

Istnieją dwa rodzaje wypadków, które mogą się zdarzyć w Le Mans - awaria samochodu i awaria zasilania. Przerwy samochodowe nie są spowodowane błędem człowieka, wręcz przeciwnie, są wynikiem wypadnięcia pojazdu spod kontroli i wylądowania na jezdni, gdzie zderza się z innym pojazdem. Najczęstsze awarie samochodów to:

  • zderzenie ze ścianą
  • uszkodzenie amortyzatora kierownicy
  • awaria alternatora

Innym, dużo większym niebezpieczeństwem może być kontakt samochodu z szlabanem na parkingu hali. Jest to naturalny i bardzo niebezpieczny odcinek drogi, tym bardziej że na całej długości drogi znajdują się liczne bariery i znaki drogowe. Jednak nie jest to jedyne zagrożenie. Na torze wyścigowym są również gruz, na przykład podczas pit-stopu. Pit stop jest wykonany z wykorzystaniem specjalnej strefy bezpieczeństwa, na którą składa się odcinek malowanej barykady oraz odcinek metalowych barier. Oprócz wyżej wymienionych niebezpieczeństw, doświadczony kierowca powinien być również w stanie liczyć się z możliwością kontaktu z innymi samochodami, w tym z innymi rodzajami ruchu drogowego, poruszania się pieszo lub rowerem.

Polecane: informacje gospodarcze

Polecane: rss feed

Tagi: mans, informacje, awaria, odcinek, kierowcymanson charles, mansfield uk news, mansowie, mansfield park,