pkpirr.eu

Ziomek 08.02.2021

Kilka słów na temat języka ciała

Kiedy jesteśmy w sytuacji, w której zdajemy sobie sprawę z problemów domowych, prawie zwyczajowo interpretujemy znaki, nawiązując kontakt wzrokowy z drugą osobą. To z pewnością najlepsza forma okazywania szacunku ustalonemu porządkowi. Jednak nie zawsze nam się to udaje i nasz rozmówca może zareagować silnie w przeciwnym niż my kierunku. Język ciała jest jednym z bardzo ważnych narzędzi komunikowania się po obu stronach twarzy. To od niego druga osoba uczy się czytać nasze sygnały i rozumieć, co oznaczają nasze gesty. Ponadto ma to ogromne znaczenie dla osoby, z którą rozmawiamy, ponieważ mowa ciała może nam wiele powiedzieć o jej psychologii i motywacjach. Jednak trudno powiedzieć, czy wszystkie języki ciała są równe. Niektórzy uważają, że jedyną rzeczą wartą powiedzenia w języku ciała jest nic, podczas gdy inni uważają, że jest to najbardziej podstawowy i najskuteczniejszy sposób komunikowania się. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z osobą, która rutynowo próbuje zrozumieć intencje innej osoby lub korporacji, należy w całości przestrzegać wszystkich znaków.

Dobrym sposobem na zapamiętanie wszystkich znaków i nieporozumień jest ich zapisanie. Jeśli zapomnimy o sobie, lepiej zrobić drugą, dodatkową kopię, zrobić trzecią i kolejną kopię i tak dalej. Ważne, aby nie dać się wciągnąć w "małe rzeczy", te większe wymagają więcej wysiłku i czasu. Z kolei niemożność utrzymania spójnej mowy ciała oznacza, że ​​nie będziemy w stanie właściwie wykorzystać jej konsekwencji przy wyborze właściwego, ale właściwego sposobu mówienia czy komunikowania się. Oczywiście nie można zapomnieć o takich codziennych sytuacjach jak zakupy, wyjaśnianie czy zamawianie pizzy, gdzie bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednie, ludzkie podejście do siebie nawzajem, nawet jeśli jest to druga osoba.

Mniej więcej cała mowa ciała jest niezwykle ważnym narzędziem bezpośredniej i skutecznej komunikacji.

Tagi: ciałakomunikowania, ciała suteczkowate, ciała ketonowe, ciała w ruchu fizyka klasa 7 sprawdzian, ciała himalaistów zdjęcia, ciała w ruchu test, ciała niebieskie w układzie słonecznym, ciała stałe,